Для пацієнтів, змушених тривалий постільний режим або прикутих до ліжка серйозною проблемою є виникнення пролежнів. Причиною всьому порушення циркуляції крові на тих ділянках, де кістки безпосередньо впливають на шкіру, внаслідок чого відбувається відмирання клітин. Виникнення пролежнів, саме по собі дуже небезпечно, тому необхідно боротися з цим всіма можливими способами. Найефективнішим є матраци від пролежнів. Їх використання дозволить запобігти ряд дуже небезпечних хвороб, які вкрай важко піддаються лікуванню.
Проти пролежневі матраци вже давно зарекомендували себе в боротьбі з пролежнями. Важливою особливістю таких матраців є те, що вони здатні не тільки запобігти утворенню пролежнів, але і повністю усунути ті які вже утворилися. Причому робляться це дуже легко і без будь-яких зусиль з боку пацієнта. Варто зауважити, що не можна чекати появи пролежнів, а використовувати проти пролежневі системи з самого спочатку. Важливо розуміти, що це зніме зайве навантаження з пацієнта і дозволить організму акумулювати сили виключно для боротьби з хворобою.
По суті, проти пролежневі матраци являють собою систему з двох складових: компресор та матрац з надувними порожнинами. Принцип дії полягає в безперервному масажі м’яких тканин пацієнта за рахунок перерозподілу тиску. Компресор кожні 5-10 хвилин надуває порожнини матраца тим самим, подібний масаж дозволяє відновити правильний кровообіг і усунути основну причину виникнення пролежнів — постійне здавлювання тканин. Без сумніву, використання таких систем є найкращим способом профілактики та нейтралізації пролежнів.
Проти пролежневі системи діляться на два основних типи, які мають декілька різну сферу застосування. Ніздрюватий матрац складається з безлічі невеликих осередків-порожнин, які надуваються в порядку, заданому програмою компресора. Найчастіше використовується шаховий порядок. Це оптимальний варіант для профілактики і лікування пролежнів першого ступеня, тобто на самій початковій стадії. Що стосується трубчастих матраців, то камери в них балонного типу і надуваються по черзі. Матраци від пролежнів такого типу використовуються для лікування більш важких стадій утворення пролежнів, а саме з другої по четверту.
Проти пролежневі матраци включають в себе пневматичний компресор. Сам матрац, який виготовляється з різних матеріалів, як правило з нейлону, і легко миється. Pro air 200 – Проти пролежнева система, що складається з пористого матраца і компресора. Система призначена для запобігання та профілактики пролежнів у пацієнтів вагою 30-120 кг . Основний вплив протипролежневої системи полягає в зменшенні тиску поверхні ліжка на тіло пацієнта і ефекті масажу. Система має цикл дії тиску на 6 хвилин. Проти пролежневі матраци при використанні накладаються на звичайний матрац. Для надійної фіксації проти пролежневі системи на ліжку маються додатковий подовження з обох кінців матраца. Також система комплектується ремонтним набором.
Матрац має лазерну перфорацію , тобто він вентилюється . Компресор працює дуже тихо. Шум до 30дБ . Дуже тихий компресор , з вбудованою проти вібраціонной системою ( AVS ) , оснащений повітряним фільтром дуже легкий в підключенні і використанні. Матрац виготовлений з нетоксичного, неалергенного полівінілхлориду і відрізняється підвищеною міцністю. Камери матраца розділені на осередки. ПВХ має мікропори розміром від 30 до 40 мікрон для вентиляції і підсушування тіла ( шкіри) пацієнта повітрям. Система розрахована на безперервну роботу.
Проти пролежневі матрац призначений для профілактики і лікування пролежнів у пацієнтів з ушкодженнями та захворюваннями опорно - рухового апарату та центральної нервової системи , важкими соматичними захворюваннями, що супроводжуються тривалим вимушеним нерухомим положенням тіла , та інше.
Внаслідок травми чи інших проблем зі здоров'ям у лежачих хворих , які довгий час знаходяться в лежачому положенні і є нерухомими , збільшується ризик виникнення пролежнів. Пролежні - це процес омертвіння м'яких тканин тіла через постійний тиск на них , що супроводжується порушенням кровообігу. Якщо коротко , то пролежні - це дуже страшне явище . Через пролежні часто вже не беруться лікарі - реабілітологи проводити реабілітацію хворого і відмовляються від нього до того поки хворий не залікує рани. Вони дуже загальмовують процес відновлення після травм.